İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik Hizmetleri

İnşaat sonrası temizlik hizmetleri binanın yapılış amacına ve kullanılan malzemeye göre farklılıklar göstermektedirler. Bundan dolayı; çelik, seramik, ahşap, granit vs. çeşitli yüzeylerin çizilmeden, tahriş edilmeden, hiçbir bozulma olmadan temizlenmesidir. İnşaat sonrası temizliği yapacak olan elemanlar bu eğitimleri almış temizlik personellerinden oluşmalıdır. Bilinçsiz yapılan temizliklerde uygulanan yöntemler ve yanlış kimyasal kullanımları zeminlerde, metal akşamlarda, fayanslarda ve cam
yüzeylerde telafisi yüksek maliyetli hasarlar oluşturmaktadır. İnşaat sonu temizliği yapılan alanlar; özel makine, uygun ekipman, özel aparatlar ve dezenfektan uygulaması yapılması gereken mekanların başında gelir.

Ahşap ve Sert Zemin Yüzeylerin Temizliği

Ahşap yüzeyler sadece nemli bezler ile silinmelidir. Sert zemin ve sert yüzeylerde ise, makine kullanılması gerekiyorsa az su veya kuru sistemler ile yapılmalıdır.

Çelik Yüzeylerin Temizliği

İnşaat sonrası çelik yüzeyler, çelik parlatıcı ürünler ile silinmeli, asansör ve turnike gibi bazı çelik yüzeylerde metalin çizgileri yönüne doğru silmek gerekmektedir. Fayans temizlikleri yapılırken farklı kimyasallar ve süngerler kullanılabilir. Burada da önemli olan konsantre ürünleri su ile karıştırıp kullanmaktır. Konsantre olan kimyasallar ile dozajlama yaparken miktarların doğru ayarlanması gerekmektedir. Özellikle dolap içleri ve süpürgeliklerin kenar kısımları kuru vakum ile iyice vakumlandıktan sonra silinmelidir.

İnşaat Sonrası Temizlik Hizmetlerinde Hijyenin Önemi

Avrasya temizlik, inşaat sonrası ev ve inşaat sonrası daire temizliklerinde buhar ve dezenfektan uygulamaları ile daha hijyenik, daha temiz mekanlara sahip olunur. İnşaat sonrası ofis temizliğinde de buharın ve dezenfektanın önemi çok büyüktür. İnşaat içerdiği yüzey çeşitliliği açısından önceden yapılacak olan fizibilite çalışma tekniğinin kararlaştırılması ve personele eğitim verilmesi açısından çok önem arz etmektedir.

İnşaat Sonrası Temizlik Hizmeti Nasıl Yapılır?

Firmamız inşaat sonrası temizlik alanında faaliyet gösterirken dezenfeksiyon uygulamasını da beraberinde yürütmektedir. Bu alanda en fazla dikkat edilecek konu hijyenin oluşmasıdır. Tadilat ve inşaat çalışmaları sırasında mutlak oluşmuş bakteri yığını kaçınılmazdır. Cam çerçeve detaylarından, banyo, derz arası, klozet kıvrımlarına dek bir yığın bakteri önleme programları uygulanır. İnşaat sonu ev temizliği, inşaat sonu ofis temizliği, inşaat sonrası okul temizliği, inşaat sonrası kafe restoran temizliği, inşaat sonrası villa temizliği hiç fark etmez, durum hepsi için aynıdır. Hijyen adımları takip edilmeli, temizlik bakteri gidermeye yönelik olmalıdır.

Related Projects