Dezenfektan Hizmetleri

Dezenfektan Uygulaması

Cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir.

Ortamların Dezenfektan İşlemi

Avrasya Temizlik olarak okullar, hastaneler, sağlık ocakları, depolar, ofisler, konutlar, ofis, iş yeri, fabrika gibi ortamları insan sağlığına ve doğaya hiçbir yan etkisi olmayan dezenfektanlarla sterilazyonunu sağlamaktayız. Kullandığımız ürünlerimiz sağlık bakanlığı onaylıdır.

Genel Kullanım Alanları ve Endikasyonları

Bakterisidal, virusidal, fungusidal, sporosidal ve amibisidal ile hastanelerde, okullarda, evlerde spor salonlarında, kafe ve restorantlarda uygulanır. Bu ortamlarda kullanılan malzeme, teçhizat, mobilya, havalandırma sistemlerinin, duvar ve yüzeylerin dezenfeksiyonlarında, özel hijyen isteyen steril kritik alanların dezenfeksiyonunda üst düzey etkisi olan ve kalıntı bırakmayan dezenfektanlar kullanılmaktayız.

Sterilizasyon yapılan alanlarda kullanılacak olan kimyasalların genel özellikleri şu şekilde olmalıdır.

Aktif oksijen bazlı, kolloid gümüş ile stabilize edilmiş Hidrojen Peroksit içermelidir.

Geniş etki spektrumuna sahip olmalıdır.

Stabil olmalıdır.

Renksiz, kokusuz olmalıdır. Rahatsız edici tat, renk ve koku bırakmamalıdır.

Bakterisidal, virusidal, sporosidal, fungusidal, amibisidal etkili olmalıdır.

Yüksek düzey dezenfeksiyon sağlamalıdır.

Biyolojik olarak çözümlene bilmelidir.

Çevresel kalıntı bırakmamalıdır.

Toksik madde içermemelidir

Kullanım dozlarında kullanıcı personele ve kullanılan materyallere olumsuz etki göstermemelidir.

Uygulamadan sonra metaryal ve eşya yüzeylerinde korozyon bırakmamalıdır.

Doğaya ve insan sağlığını etkileyici ürünler kullanılmamalıdır.

Dezenfeksiyon işlemi Spreyleme aletleri, el pompası, el ulv cihazı, dozajlama pompası vb aletlerle yapılmalıdır.

Kullanılan dezenfektanların T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatları sorulmalıdır.

Yüzey Dezenfeksiyonu

Yaşadığımız alanlara mikro organizmalar çeşitli yollarla taşınmaktadır.  Taşınan bu mikroorganizmalar ortamda uzun süre canlılığını muhafaza ettiğinden sağlığımızı olumsuz etkilerler. Bu yüzden dezenfeksiyon yapılacak alanların başında yer ve yüzeyler gelmektedir. Kullanılan dezenfektan maddesi zararlı mikroorganizmaları ortadan kaldırıp, günlük yaşam koşullarınızı hijyenik duruma getirerek en güvenli dezenfeksiyonu sağlanmalıdır.

Hava Dezenfeksiyonu

Son yıllarda iklimlendirme makineleri, klima ve hava şartlandırıcı makinelerden kaynaklı Lejyonlarla Hastalık vakaları artmıştır. Mikroorganizmalar partiküller halinde havada yaşamlarını devam ettirmekte ve bu şekilde bulaşı sağlama yolarından biri olmaktadır. Mikroorganizmaların hava yoluyla bulaştığından çalışma alanlarının ve yaşadığımız ortamların hava dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Özellikle iş yerlerinde ortak kullanılan alanlar dezenfekte yapılmadığı takdirde büyük riskler oluşturmaktadır.

Dezenfekte edilmeyen ortamlarda bulaşıcı hastalıklar kolayca yaygın hale gelmektedir. Bu tip durumların önüne geçmek ve sağlığımızı korumak için yaşadığımız ve çalıştığımız alanları periyodik olarak dezenfekte yaptırmalısınız.

Dezenfektan uygulamalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Projects