Fabrika – Depo - Antrepo Temizliği

Fabrikalar, depolar, antrepolar genellikle faaliyet alanlarına göre değişiklik gösterdikleri gibi temizlikleri de faaliyet alanlarına uygun olarak değişiklik gösterirler. Örneğin gıda üretimi yapan fabrika ve imalathanelerde endüstriyel kimyasallar kullanılmadığı gibi fabrika-depo-antrepo temizliği gibi uygulamaları da farklılık gösterebilmektedir.

Fabrikanızın temizliğini yapan ekibin gerekli bilgi, beceri ve sertifikaya sahip olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle gıda üretimi yapan fabrika temizliklerinde kullanılan kimyasalların seçimi doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli ve insan sağlığını etkileyecek hiçbir ürün kullandırılmamalıdır. Bu tip alanlarda gerekli tecrübe ve bilgiye sahip olmayan elemanlarla, temizlik ürünleriyle yapılan temizliklerde ürettiğiniz ürünler, makine ve ekipmanlarınız zarar görmektedir. Bunun sonucu olarak telafisi mümkün olmayan maddi kayıplara uğramanıza neden olmaktadır. Bu tip durumlar sizin için can sıkıcı olur. Bu tür olayların önüne geçmek için alanında yeterli deneyim ve tecrübeye sahip firmalar tercih etmelisiniz. Tecrübeli ekip, doğal temizlik ürünlerimizle ve modern ekipmanlarımızla temizlikte çözüm ortağınız olmaya hazırız.  Avrasya Grup olarak sizin ve çalışanlarınızın hijyen ve sağlığı bizim önceliğimizdir.

Fabrika-Depo-Antrepo Temizliği-Avrasya Temizlik Şirketi İstanbul

Fabrika-Depo-Antrepo Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Tozlu ve kirlenmiş üretim hatları, makineler ve alanlarınız kurumsal kimliğinize zarar vererek firmanızın imajının zedelenmesine yol açar. Makinelerinizi ve üretim hatlarınızı periyodik olarak temizleterek ilerde tozdan ve kirden oluşabilecek hasarların ve arızalarında önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca tozun ve pisliğin üretilen ürünü etkilemesi engellenmiş olur ve verimliliği artırmış olursunuz. Bu verimlilik artışı ürettiğiniz ürüne de yansır ve kalitesini artırarak firmanızın imajını olumlu yönde etkiler.

Zaman İçerisinde makinenin parçaları kirden ve pastan görünmez hale gelir. Temizlikten sonra ilk gün ki görünümüne kavuşan bir cihazda oluşabilecek arızaların tespiti de kolay olacaktır.

Temizliğin Olumlu Sonuçları

Temizlenen makine veya üretim bandı estetik ve temiz bir görünüme kavuşacaktır. Temiz bir ortam insanlarda psikolojik olarak bir rahatlama sağlayacaktır. Bu nedenle sadece makinelerin değil aynı zamanda çalışanların da verimliliği artıracak ve müşterileriniz üzerinde olumlu bir intibaa bırakacaktır.

Related Projects