Bahçe Bakımı ve Peyzaj

Bahçe bakımı ve peyzaj, güzel görünümlü bir bahçe düzeni sağlamak amacıyla bahçe dizaynının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bunun için bahçe içerisinde bulunan çiçek, ağaç ve çimlendirme gibi işlemlerin belli bir dizayn ve düzenlemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Konsept olarak ağaçlandırma ve çiçeklendirme işlemleri görüntü itibariyle belirli bir düzenlemeyle sağlanmaktadır. Bahçe zararlı böcek türlerinden arındırılarak toprak yapısına uygun çiçeklendirme ve ağaçlandırma sistemi uygulanmalıdır.

Peyzaj Nasıl Yapılır?

Güzel bir bahçede güzel bir görüntü oluşturmak, rengarenk çiçek ekimi sayesinde bahçe içerisinde bulunan evin güzel bir duruşu sağlanacaktır. Bunu sağlamak amacıyla dikilen menekşe, gül ve diğer çiçeklerin düzenli olarak sulanması ve budama yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte bitkinin ihtiyaç duyduğu mineralleri toprağın sağlaması amacıyla altına organik gübreleme işlemi yapılmalıdır.

Bahçe Bakımı ve Peyzaj-Avrasya Temizlik Şirketi İstanbul

Bahçenin güzel bir görüntü sağlaması amacıyla bahçe içerisinde bulunan zararlı otlar temizlenmelidir. Zararlı böcekler bulunmakta ise bu böceklerin bakımı yapılan bahçeden uzaklaştırılması amacıyla uygun ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Çim tohumları 7-8 cm uzadıktan sonra biçme işlemi yapıldıktan sonra bahçenin düz ve yeşillikler içerisinde bulunan bir görüntü kazandırılmalıdır.

Bahçe Bakımının Önemi

Yapılan çiçek ekimi, ağaçlandırma ve ilaçlama işlemlerinden sonra bahçe güzel bir görüntüye sahip olacaktır. Ancak bu güzelliğin bozulmaması amacıyla bahçıvanlarımızla düzenli olarak bahçenizin sulama, gübreleme, biçme, budama ve ilaçlama işlemlerini eksiksiz olarak yapmaktayız. Yapılacak bu uygulamalar sayesinde uzun süreli ve daimî bir bahçenizin bakımı sağlanmış olur. Bu işlemler aksatıldığı takdirde toprak kuraklaşıp, bitkiler kurur, ağaçlardan alınacak meyve miktarı azalacaktır. Bununla birlikte bahçe içerisinde bulunan zararlı böcekler nedeniyle ciddi anlamda rahatsızlık verici durum ortaya çıkacaktır. Firmamız bu nedenle yapılacak bahçenizin bakımını profesyonel olarak mevsimler doğrultusunda uygun bir şekilde yapmaktayız.

Related Projects